Гепатит А

Обережно:  Гепатит   А!

Гепатит А (хвороба Боткіна, інфекційний гепатит) — гостра інфекційна хвороба з переважним ураженням травного тракту, особливо печінки.

Гепатит А викликається вірусом гепатиту А, що потрапляє до організму з їжею або водою. Збудник міститься в крові та виділеннях хворого. Отже, ведучий механізм зараження гепатитом А - фекально-оральний, реалізований через водяний, харчовий і контактно-побутовий шляхи передачі.

Захворювання починається повільно. У початковому періоді гепатиту А хворий відчуває загальну кволість, відсутність апетиту, нудоту, помірно підвищується температура тіла. На 5—7-й день додається жовтяниця, печінка й селезінка збільшуються. Звичайно гепатит А закінчується видужанням, але у разі невідповідного лікування може давати тяжкі ускладнення (атрофія печінки, печінкова кома).

Хворий гепатитом А обов'язково має бути госпіталізований.

Профілактика гепатиту А полягає у дотриманні загальносанітарних заходів.

Лікування гепатиту А — проводиться в стаціонарі, загальноукріплююче, переважно вуглеводна дієта з високим вмістом вітамінів.

Після видужання особи, що хворіли на гепатит А, підлягають диспансерному нагляду протягом деякого терміну (від 6 місяців до 1 року).

Кров людини, яка перехворіла на гепатит А, не можна переливати іншим людям, оскільки вірус залишається в організмі назавжди.

Хвороба дуже небезпечна, бо призводить до загибелі печінкових клітин і порушення всіх функцій печінки.

Заходи щодо попередження захворювання  на    гепатит   А :

1. Завжди у всьому додержуйтесь чистоти .

2. Обов'язково мийте руки перед приготуванням їжі, прийомом їжі та після користування туалетом.

3. Використовуйте тільки кип'ячену воду, яка кип'ятилася не менше,  як 5 хвилин.

4. Вживайте в їжу тільки перекип'ячене молоко!

5. Овочі і фрукти мити обов'язково кип'яченою водою з допомогою щітки.

Головний   шлях   передачі   збудника  -   вода, яка забруднена вірусом.

Але це не єдиний шлях. Гепатит може передаватися також через забруднені харчові продукти, брудні руки, предмети вжитку.

У зв'язку з цим санітарно-епідеміологічна станція радить дотримуватись таких запобіжних заходів:

Вживати тільки кип'ячену питну воду.

Питну воду кип'ятити не менше 5 хвилин.

Посуд   після   миття   обов'язково   ошпарювати окропом.

Неухильно   дотримуватися   правил   особистої гігієни: мити руки перед вживанням їжі,  після відвідування туалету.

При купанні дітей не дозволяти їм пити воду.

Мити та ошпарювати окропом дитячі іграшки.

Утриматися від приготування їжі з продуктів, які не пройшли термічної обробки.

Не дозволяти дітям пити сиру воду в дитсадках, в школах, місцях масового відпочинку.

Ошпарювати  окропом  овочі та  фрукти перед вживанням.

За перших ознак хвороби, схожих на респіраторні вірусні інфекції, а також при нудоті, відсутності апетиту,  болях у печінці та правому підребер’ї  негайно звертайтеся до лікаря!