Щеплення

Щеплення – це захист дитини

У ст. 12 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» йдеться про те, що особам, які не досягли 15-річного віку, щеплення проводиться за згодою батьків, а особам віком від 15 до 18 років – за їхньою згодою та згодою батьків. Тобто законодавчо передбачено добровільність проходження відповідних процедур. Але ж у ст. 15 цього ж таки Закону сказано, що дітям, які не отримали щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів забороняється.

Щеплення – поки що єдиний захист від так званих керованих інфекцій. Є відповідний указ Президента, в якому наведено повний перелік обов’язкових щеплень. Сюди входять дифтерія, правець, поліомієліт, кір, туберкульоз, коклюш, епідпаротит, краснуха, гемофільна інфекція.

На жаль жодне щеплення не дає стовідсоткової гарантії того, що людина не захворіє. Правда, якщо хвороба навіть виникне, то в будь-якому разі її перебіг буде не таким важким.

Для дітей же з онкозахворюваннями, захворюваннями нервової системи, крові тощо протипоказання проти щеплень постійні. Тож, роблячи щеплення здоровим дітям, ми захищаємо і таких дітей від інфекцій.

І останнє. Не треба панікувати батькам, якщо після щеплення у дитини підвищиться температура тіла, зявиться легке нездужання. Це – нормальна реакція організму на введення вакцини, яка означає, що виробляються антитіла для боротьби зі збудниками захворювання. Гірше, якщо немає жодної реакції. Це свідчить про те, що імунна система в дитини настільки слабка, що вона навіть не реагує на вакцину.