Музично-дидактичні ігри

ГРА «ВИКОНАЙ ЗАВДАННЯ»

Матеріал: фланелеграф; картки із зображенням коротких і довгих звуків; дитячі музичні інструменти (металофон, арфа, баян, музичний трикутник).

ХІД ГРИ
Вихователь-ведучий програє на одному з інструментів рит¬мічний малюнок. Дитина повинна викласти його картками на фланелеграфі.
Кількість карток можна збільшити. У цьому випадку кожен гравець викладатиме ритмічний малюнок на столі.

ГРА «ВИЗНАЧ ІНСТРУМЕНТ»
Матеріал: акордеон (2 піт.); металофон (2 інт.); арфа (2 шт.); дзвоник (2 шт.); дерев'яні ложки (4 шт.).

ХІД ГРИ
Двоє дітей сидять спинами одне до одного. Перед ними на столах лежать однакові інструменти. Одна дитина виконує на будь-якому інструменті ритмічний малюнок, друга повторює його на такому самому інструменті. Якщо дитина правильно виконує музичне завдання, то всі діти плескають у долоні. Після правиль¬ної відповіді гравець має право загадати наступну загадку. Якщо дитина припустилася помилки, то вона сама слухає завдання.
Гра проводиться у вільний від занять час.

ГРА «НА ЧОМУ ГРАЮ?»

Матеріал: картки (за кількістю гравців), на одній половині • ЦИХ — зображення дитячих музичних інструментів, друга половина порожня; фішки і дитячі музичні інструменти.

ХІД ГРИ
Дітям роздають по декілька карток (3-4). Дитина-ведучий програє мелодію або ритмічний малюнок на якому-небудь інструменті (перед ведучим — невелика ширма). Діти визначають звучання інструмента і закривають фішкою другу половину картки.
Гру можна провести як лото. На одній великій картці, розділеній на 4-6 квадратів, пропонується зображення різних інструментів (4—6). Маленьких карток із зображенням таких самих інструментів повинно бути більше і вони мають дорівнювати кіль¬кості великих карт. Кожній дитині дають по одній великій картці і 4- 6 маленьких.
Гра проводиться так само, але тільки діти закривають маленькою карткою відповідне зображення на великій.

ГРД «СЛУХАЄМО УВАЖНО»

Матеріал: інструментальна музика, що знайома дітям; дитячі музичні інструменти (піаніно, акордеон, скрипка тощо).

ХІД ГРИ
Діти сидять півколом перед столом, на якому знаходяться дитячі інструменти. їм пропонують прослухати знайомий музичний твір, визначити, які інструменти виконують цей твір, і знайти їх на столі.
Гра проводиться на музичному занятті з метою закріплення пройденого матеріалу щодо слухання музики, а також у вільний час.