Значення музично-дидактичних ігор у розвитку вокальних навичок дітей.

Основна назва музично-дидактичних ігор - формувати в дітей музичні здібності в доступній ігровій формі допомогти їм розібратися в співвідношенні звуків по висоті, розвити в них почуття ритму, тембровий і динамічний слух, спонукати до самостійних дій.
Музично-дидактичні ігри збагачують дітей новими враженнями, розвивають в них самостійність, здатність до сприйняття музики, розрізнення основних властивостей музичного звуку. Педагогічна цінність музично-дидактичних ігор у тому, що вони відкривають перед дитиною шлях застосування отриманих знань у життєвій практиці.
Музично-дидактичні ігри повинні бути прості й доступні, цікаві й привабливі. Тільки в цьому випадку вони стають своєрідним збудником бажання в дітей співати, слухати, танцювати й відіграти.
У процесі ігор діти не тільки здобуваються спеціальні музичні знання, у них формуються необхідні риси особистості.
Розвиток співочих навичок є однієї із завдань музичного виховання в дитячому садку. Музично-дидактичні ігри, використовувані в процесі співу, допомагають навчити дітей співати виразно, невимушено, учать брати подих між музичними фразами, утримувати його до кінця фрази.
У дитячому садку дошкільники співають пісні різного характеру. Поступово діти починають розуміти: щоб передати те або інший настрій у пісні, треба виконувати їх по-різному: одні пісні уривчасто або протяжно, інші - легко або співуче. Використання приймання виконання пісні підгрупами або із солістом надасть діючу допомогу.
Для закріплення знайомих пісень можна використовувати гру "Чарівна дзиґа", яку можна проводити в декількох варіантах: діти визначають пісню по вступу, заспіву, приспіву, які виконуються на фортепіано; 2-3 дітей повинні довідатися пісню по музичній фразі, проспіваної всіма або індивідуально; довідатися пісню, зіграну на металофоні або акордеоні.
Діти часто звертаються до пісні з метою виразити через неї свій настрій. При виконанні пісень хлопців учать правильно передавати динамічні відтінки, які допомагають відчути красу звучання мелодії, особливо, коли пісня звучить тихо. У вільний час від занять із дітьми доцільно організовувати різні музично-дидактичні ігри, пов'язані зі співом. У таких іграх у дітей розвивається почуття товариства, відповідальність. ЯК приклад можна при звістці музично-дидактичну гру "Музичний магазин". Таких музично-дидактичних ігор багато, і діти із задоволенням у них відіграють, розбудовуючи своєрідне творче відношення до музичних добутків.
Немаловажну роль у розвитку в дітей слуху, ритму відіграють по співки. Поспівку "Бубонці" можна використовувати по-різному: для закріплення знань про звуки різної висоти й у якості музично-дидактичної гри. Роздають картки, на яких зображено три дзвіночки, різні по кольору, відповідні до звучання того або іншого дзвіночка.
У старшому дошкільному віці проводиться більш різноманітна робота з розрізнення звуків по висоті й тривалості. Поспівки допомагають дітям визначити напрямок мелодії, вони вчаться знаходити в мелодії два короткі й один довгий звук.
Для розвитку ритмічного почуття використовуються різні музичні інструменти. Починати треба з найпростіших мелодій на одному звуці. Наприклад, можна побрати народну примовку.
Музично-дидактичні ігри спрямовані на розвиток різних музичних здібностей дітей. Існують гри для розвитку звуковисотного слуху, для розвитку почуття ритму, тембрового слуху, діатонічного слуху, для розвитку дитячої творчості.